Bitcoin: co to takiego?

Bitcoin: co to takiego?

Tematem, który wzbudza ogromne emocje u wielu osób są kryptowaluty. Te wirtualne pieniądze powstały w 2008 roku i nadal są w obiegu. Najbardziej znaną kryptowalutą jest bitcoin. I to właśnie jemu poświęcimy nasz krótki artykuł.

Bitcoin: co to takiego?

Jak już wspomnieliśmy, bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą. Jest to również kryptowaluta najstarsza – to właśnie bitcoin powstał jako pierwszy i od niego zaczęło się istnienie kryptowalut. Okazuje się, że bitcoin i inne kryptowaluty stanowią alternatywę dla płatności realizowanych w tradycyjnych walutach narodowych. To, że bitcoin jest walutą wirtualną oznacza, że nie ma fizycznej postaci. Nie możemy bitcoin wziąć do ręki ani schować do portfela. Obecnie popularność bitcoin jest ogromna. Nie bez powodu na rynku działa giełda BTC oraz kantor bitcoin.

Co wpływa na kurs bitcoin?

Kurs bitcoin zależny jest od kilku istotnych czynników. Co ważne, kurs bitcoin zmieniał się na przestrzeni lat. Był moment, kiedy ta kryptowaluta przechodziła poważny kryzys. Dzisiaj analitycy zgodnie potwierdzają, że minął on, a bitcoin znowu zaczyna piąć się w górę.

Pierwszym czynnikiem poważny kształtującym kurs bitcoin jest popyt. Reaguje na niego giełda BTC i kantor bitcoin. Im więcej osób zainteresowanych jest kupnem tej wirtualnej waluty, tym jej kurs szybciej idzie w górę. Popyt powiązany jest bezpośrednio z podażą. Jeśli popyt jest wysoki, a podaż dużo niższa, to należy spodziewać się tego, że kurs bitcoin szybko zacznie iść w górę. Bitcoin to kryptowaluta, którą zna doskonale każdy, kogo interesują kryptowaluty. Po wielu miesiącach krachu bitcoin podniósł się i znowu kurs bitcoin nie należy do najniższych.