Gdzie odbywa się obrót kryptowalutami?

Gdzie odbywa się obrót kryptowalutami?

Kryptowaluty cieszą się rosną popularnością na całym świecie. Także w Polsce zainteresowanie nimi stale rośnie. Najbardziej znany jest oczywiście bitcoin. Osoby, które interesują kryptowaluty często pytają jak kupić bitcoina. Otóż obecnie mają do wyboru dwie możliwości. Jedna z nich to giełda bitcoin.

Jak działa giełda kryptowalut?

Giełda bitcoin nie ma fizycznej postaci. Jest to po prostu platforma internetowa. Co ważne, giełda bitcoin jest dostępna dla każdego. Handlu kryptowalutami za jej pośrednictwem mogą dokonywać osoby, które bitcoin kupują od czasu do czasu, jak i doświadczeni inwestorzy. Jeśli chodzi o zasadę działania, to giełda bitcoin działa w taki sam sposób jak tradycyjna giełda papierów wartościowych.

Warto wiedzieć, że właściciel nie ma dużego wpływu na kurs bitcoin na giełdzie. W przypadku transakcji na giełdzie cyfrowej waluty jest on tylko osobą nadzorującą ten proces. Warto też pamiętać, że obecnie działa więcej niż tylko jedna giełda bitcoin, kurs na każdej może być różny.

Gdzie można kupić bitcoin?

Giełda kryptowalutowa to tylko jedno z miejsc, w których odbywa się handel cyfrowymi walutami. Jak kupić bitcoina w inny sposób? Można wybrać także kantor kryptowalut. Przed podjęciem ostatecznej decyzji jak kupić bitcoina, warto porównać kurs bitcoin w kantorze i na giełdzie. Śledzie aktualnego kursu bitcoina jest bardzo proste. Zarówno giełdy, jak i kantory kryptowalutowe zamieszczają go na swoich stronach. Korzystanie z giełdy bitcoin to jeden z bezpiecznych sposobów nabycia lub sprzedaży bitcoina.