Kilka słów o kryptowalutach

Kilka słów o kryptowalutach

Pierwszą na świecie kryptowalutą, która do dzisiaj jest najbardziej znana jest bitcoin. Kryptowaluty, a więc także bitcoin, to nic innego jak wirtualne pieniądze. Oznacza to, że nie mają one materialnej postaci. Nie można wziąć ich do ręki i schować w portfelu. Giełda BTC i kantor bitcoin to miejsca, które znać powinien każdy, kogo chociaż trochę interesują kryptowaluty.

Bitcoin – czym jest?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, bitcoin to najstarsza spośród wszystkich znanych obecnie kryptowalut. Był nie tylko pierwszą walutą wirtualną, ale również pierwszą walutą alternatywną dla walut narodowych, które emitowały banki centralne poszczególnych państw. Historia bitcoina rozpoczęła się w roku 2008. To właśnie wówczas Satoshi Nakamoto – osoba bądź grupa osób (do dzisiaj tego nie ustalono) – stworzył bitcoin. Jest to kryptowaluta, która opiera się na technologii blockchain. Ideą, która przyświecała tworzenia bitcoina było oddanie panowania nad pieniędzmi ludziom.

Od czego zależy kurs bitcoin?

Kurs bitcoin uzależniony jest od kilku czynników. Każdy, kogo na poważnie interesują kryptowaluty z pewnością o tym wie. Uwzględnia to każdy kantor bitcoin, a także każda giełda BTC. Pierwszym ważnym czynnikiem kształtującym kurs bitcoin jest popyt. Im więcej osób jest zainteresowanych kupnem tej kryptowaluty, tym jego cena jest wyższa. Cena bitcoin zmienia się również w zależności od podaży. Jeśli popyt jest duży, a podaż mała, to kurs bitcoin zaczyna intensywnie rosnąć.

Kryptowaluty od dnia powstania wzbudzają ogromne emocje. Bitcoin jest najbardziej znany i to właśnie on jest kryptowalutą najbardziej pożądaną.